https://www.facebook.com/szkolajogidanda

„Mądrość przychodzi wtedy, kiedy nie jest już nam do niczego przydatna”
Gabriel Garcia Marquez

 

Medytacja

medytacja jako narzędzie do poznania samego siebie

Medytacja to praktyki polegające na ćwiczeniu umysłu lub wprowadzaniu się w odmienny stan świadomości dla uzyskania jakiegoś dobroczynnego skutku, albo aby umysł uznał treść odmiennego stanu bez identyfikowania się z nim lub jako cel sam w sobie

Regularna medytacja jest fundamentem zdrowego umysłu i świadomego życia. Codzienna praktyka poprawia jakość snu i umiejętność relacji międzyludzkich, zwiększa koncentrację i zmniejsza poziom stresu.

Jednak siedząca medytacja nie jest dla każdego. Wymaga dobrej kondycji kręgosłupa oraz bioder, a także ogromnej cierpliwości, odpowiedniego, wyciszonego miejsca i braku interakcji z otoczeniem. Nie jest łatwo w codziennym życiu znaleźć takie warunki do praktyki.

Według profesora Lesława Kulmatyckiego, medytacja może być dobrym narzędziem do poznania samego siebie. Oznacza samoświadomość. „Zdarza mi się, że czasami jestem zarówno obserwatorem jak i obserwowanym. Jestem świadomy tego niejako z zewnątrz, a zarazem akceptuję ten rodzaj „wglądu” od wewnątrz. Czasami brzmi to jak paradoks, ale to tylko kwestia doświadczenia”

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz w czymś pomocy? Skontaktuj się ze mną.

Skorzystaj z Formularza lub napisz bezpośrednio na email:

piotrsokolowski82@gmail.com

lub zadzwoń: tel 608 083 170

Więcej na mój temat przeczytasz na stronie
„O mnie”.

Piotr Sokołowski

Dyplomowany Instruktor Jogi

Formularz Kontaktowy

9 + 8 =