Joga ogólna

Twoje ciało jest w przeszłości. Twój umysł w przyszłości. W jodze łączą się razem w teraźniejszości. BKS Iyengar

  

Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi

Nasze zajęcia odbywają się głównie w ośrodkach kultury m.in. w Żywcu, Łodygowicach, Szczyrku, Buczkowicach, Kozach, Pietrzykowicach, Czernichowie i Radziechowach.

Podczas tych zajęć możesz spodziewać się dokładnych i szczegółowych instrukcji, zwracamy uwagę na detale i poszukiwania równowagi między ciałem, a umysłem. Jogi uczymy się od podstaw, nawet gdy kolejny raz powtarzamy pozycję, doskonalimy ją w nowych detalach, łącząc to z oddechem i szukając w nim oparcia do praktyki.

Praktyka zgodna jest z systemem Hatha-jogi i Yin jogi. Praktykowanie jogi da ci spokój wewnętrzny.
Nie oczekuj jednak szybkich rezultatów w danej pozycji – ćwicz ze spokojem, pokorą, nie przywiązuj się do konkretnego celu. Zaakceptuj ciało takim, jakie jest każdego dnia i wejdź do asany najlepiej jak potrafisz. Elastyczność pojawi się z czasem.

Na zajęcia proszę zabrać luźny strój i matę lub koc. Zaleca się nie spożywać posiłków co najmniej półtorej godziny przed zajęciami. Zapisy możliwe przez cały rok na zajęciach, mailowo lub telefonicznie.

Joga w Żywcu w MCK

Zajęcia odbywają się w w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu, Aleja Wolności 4, na sali baletowej.
W poniedziałek zajęcia z hatha jogi. Godz. 19.00 – 19.55 grupa poczatkująca, godz. 20.05 – 21.30 grupa ogólna dla osób już praktykujących, osoby początkujące mogą też dołączyć ale przed dołączeniem skontaktuj się z instruktorem odnośnie dostępności miejsca i twojej kondycji fizycznej.
W środę zajęcia z hatha jogi godz. 20.00 – 21.00 grupa początkująca +
W czwartek zajęcia z Yin jogi na przemian z łagodnymi zajęciami hatha jogi godz. 20.00 – 21.30  grupa mieszana dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych – zawsze możesz dołączyć do zajęć. Skontaktuj się telefonicznie z instruktorem odnośnie dostępności miejsca

Joga w Łodygowicach w GOK

Zajęcia odbywają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach, Plac Wolności 5 na sali fitness (z lustrami)
W poniedziałek zajęcia z Hatha jogi godz. 17.00 – 18.30 grupa ogólna dla osób już praktykujących, osoby początkujące mogą też dołączyć ale przed dołączeniem skontaktuj się z z instruktorem odnośnie dostępności miejsca i twojej kondycji fizycznej.
W czwartek są zajęcia z Yin jogi na przemian z łagodnymi zajęciami hatha jogi godz. 18.00 – 19.30 grupa mieszana dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych – zawsze możesz dołączyć do zajęć. Skontaktuj się telefonicznie z instruktorem odnośnie dostępności miejsca

Joga w Kozach w CSW

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 20.00 – 21.00 w Centrum Sportowo-Widowiskowym, Plac Księdza Kochaja 1 na sali korekcyjnej (z lustrami)
Zajęcia prowadzone na przemian z Hatha jogi i z Yin jogi  – grupa ogólna dla osób już praktykujących, osoby początkujące mogą też dołączyć ale przed dołączeniem skontaktuj się z instruktorem odnośnie dostępności miejsca i twojej kondycji fizycznej.

Joga w Pietrzykowicach w klubie „Promyczek”.

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godz. 18.00 – 19.30 w klubie „Promyczek” w Pietrzykowicach, Aleja Jana Pawła II 100. Zajęcia z Hatha jogi – grupa ogólna dla osób już praktykujących, osoby początkujące mogą też dołączyć ale przed dołączeniem skontaktuj się z z instruktorem odnośnie dostępności miejsca i twojej kondycji fizycznej.

Joga dla seniorów w Szczyrku w SCK.

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 08.45 – 10.00 w Szczyrkowskim Centrum Kultury w Szczyrku ul. Beskidzka 106. Hatha i Yin joga – grupa ogólna (dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych – zawsze możesz dołączyć do zajęć).

Joga dla seniorów w Radziechowach w domu ludowym.

Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 16.00 – 17.30 w Radziechowach na sali w strażnicy, ul. Świętego Marcina 23
Hatha i Yin joga – grupa ogólna (dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych – zawsze możesz dołączyć do zajęć)

Joga w Buczkowicach w GOK

Zajęcia rozpoczną się od 7 marca i będą się odbywały w każdy wtorek w godz. 18.00 – 19.30 w GOK-u w Buczkowicach w Sokolni. Zajęcia z Hatha jogi. Trwają zapisy. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Joga w Czernichowie W szkole

Zajęcia rozpoczną się od 10 marca i będą się odbywały w każdy piątek w godz. 18.30 – 20.00 na Hali sportowej w Czernichowie. Zajęcia z Hatha jogi. Trwają zapisy. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Najczęściej zadawane pytania

Jak najbardziej! Jeśli nigdy nie ćwiczyłeś jogi dołącz do kursu dla jogi dla początkujących stacjonarnych lub wykup do kursu jogi dla początkujących. Na kursie poznasz podstawy jogi oraz w bezpiecznych i kameralnych warunkach rozpoczniesz praktykę. Jeżeli jesteś osobą aktywną sportowo to możesz dołączyć do grupy ogólnej i zobaczyć czy podołasz praktyce.

Joga jest dla każdego. W każdym wieku możesz rozpocząć przygodę z jogą. Nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, żeby nauczyć się jogi. Wystarczy regularna praktyka, motywacja i wytrwałość. Joga uruchamia naturalne procesy przywracania równowagi w organizmie, dlatego na każdym etapie życia może być prawdziwym wybawieniem. Wykonywanie pozycji jogi, przynosi ulgę zmęczonym mięśniom, odżywia tkanki, pozwala opanować codzienny stres, poprawiając nastrój i wpływają na poprawę urody.

Zapisy prowadzimy na zajęciach. Jeżeli przyjdziesz na pierwsze zajęcia i będą ci odpowiadać to możesz się zapisać u instruktora. Warto zadzwonić w celu sprawdzenia dostępności i zarezerwowania miejsca. W przypadku braku miejsc na sali nie będzie można dołączyć do danej grupy ale można wykupić zajęcia online.

Na zajęcia trzeba wziąć ze sobą swoją matę i wygodny, nie krępujący ruchów strój. Jogę ćwiczymy na boso, bez skarpet. Nie potrzebujesz butów na przebranie. Wszystkie potrzebne pomoce są na sali.

Zabierz ze sobą wygodny, nie krępujący ruchów i skromny strój. Przyjdź około 10 minut przed zajęciami, tak by spokojnie się przebrać i odbić karnet. Nie jedz dużych posiłków co najmniej 2 godziny przed zajęciami.

Jeśli Twój lekarz nie zabronił Ci praktyki jogi, jak najbardziej. Możesz dołączyć do regularnych zajęć bądź grupy początkującej. Pamiętaj żeby wszelkie kontuzje i dolegliwości zgłosić nauczycielowi przed zajęciami. Jeśli w trakcie zajęć poczujesz się gorzej, zgłoś to od razu.

Jeśli jesteś w ciąży, możesz brać udział w zajęciach tylko za zgodą prowadzącego i po konsultacji z lekarzem.

Jeżeli jesteś w trakcie menstruacji nie wykonuj asan odwróconych i skrętów i słuchaj poleceń prowadzącego

Karnety na 4 wejścia ważne są 30 dni od dnia wypisania a na karnety na 8 wejść ważne są 45 dni. Możesz kupić karnet w jakimkolwiek dniu miesiąca.

Można płacić gotówką na zajęciach, blikiem na telefon lub przelewem. Kursy online opłacane są automatycznie przez system płatności.

Nie honorujemy kart Multisport ani Medicover

Danda Piotr Sokołowski

Zasługujesz na więcej. Wierzymy że joga może pomóc każdemu. Zapraszamy do kontaktu